Heнopмaлнa paбoтa..: Oхpиѓaнeц yдpил во aвтoмобил, гo иcтeпaл вoзaчoт, пa нaпaднaл пoлицajци

На 02.08.2021 во 20.30 часот во СВР Охрид приведен и лишен од слобода е Б.Н.(31) од Охрид.

Тој, претходно, на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид со патнички автомобил „пежо“ со струшки регистарски ознаки удрил во паркиран автомобил „шевролет каптива“, сопственост на Д.Т.(47) од Охрид, потоа физички го нападнал и со остар предмет упатил закани.

Б.Н. бил агресивен и кон полициските службеници и се обидел физички да ги нападне. По целосно расчистување на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.