Heтфликc cнимa филм зa Аркан: Пoзнaтo cцeнapиoтo и кoj ќe гo игpa нeгo

Поврзано

Пандемијата го одложи јубилејниот 20 OFFest

Годинашното јубилејно 20-то издание на OFFest нема да се одржи во планираните термини од 2 до 6 јуни годинава. Како...

(Видео) Почина човекот меме – човекот кој го насмеа целиот свет

Човекот кој, веројатно, секој што користи социјални мрежи, го видел барем еднаш - Хуан Хоја Борја почина на 65-годишна...

(Видео) Катарина Ивановска проговори за врската со Перо Антиќ: „Среќни сме заедно“

Моделот Катарина Ивановска ја призна врска со некогашната НБА ѕвезда, а сега претседател на кошаркарската федерација на Македонија, Перо...
- Advertisement -

Познатата американска компанија „Нетфликс“ ќе снима филм за Жељко Ражнатовиќ Аркан. Сценариото, според најавите, ќе биде напишано по мотивите од книгата „Беше еднаш во Белград“ на Александар Мандиќ.

Таткото на Александар, Миленко Мандиќ Манда бил убиен заедно со Аркан во 2020 година.

-Војин веќе имаше состанок со продуцентите на „Нетфликс“ и се договори се во врска со филмот. Чекаме да помине пандемијата, да се состанеме уште еднаш, да потпишеме договор и да почнеме со снимање. Во мојата книга е опишан само дел од она што се случуваше меѓу мојот татко и Аркан. Луѓето ќе дознаат многу брутални работи за мене и Ражнатовиќ. Со Војин се договоривме се што ќе заработиме од филмот да го проследиме во хуманитарни цели, открива Александар Мандиќ.

Додава и дека во филмот Аркан ќе го глуми токму неговиот син.

-Од „Нетфликс“ предложија Војин да го игра Аркан, а јас мојот Манда, Не смеам многу да откривам за филмот, само ќе кажам дека ќе биде вистинска мафијашка приказна, која ќе биде интересна за гледачите. Војин и јас пред камерите ќе бидеме облечени како нашите покојни татковци, вели Александар.

Се планира филмот, кој има голем буџет, да се снима во Белград и Америка, а потоа најверојатно ќе се прави и мини серија.

Latest News

Дoaѓa мoќeн acтpo пepиoд зa пapи и љyбoв: Oвиe тpи знaци ги oчeкyвa гoлeмa cpeќa зa вpeмe нa млaдaтa Мeceчинa

На 11-ти  мај не очекува млада Месечина во вредниот и амбициозен знак на Бик – оваа енергија не охрабрува...

More Articles Like This