He ycпeaлe дa нajдaт coлyциja?: Cocтaнoкoт нa Koмиcиjaтa зa зapaзни 6oлecти пpeзaкaжaн зa yтpe

Венко Филипче изјави дека состанокот на Комисијата за заразни болести е презакажан за утре (вторник).

Состанокот на Комисијата за заразни болести е презакажан за утре, изјави за МИА министерот за здравство Венко Филипче.

Комисијата за заразни болести денеска требаше да одржи состанок, на кој требаше да биде разгледана состојбата со коронавирусот, врз основа на што ќе одлучи дали ќе има дополнување на рестриктивните мерки за заштита од вирусот.