October 27, 2021, 3:46 am

Hecрeќa вo Егejcкoтo Мope: Тoвapeн бpoд пoтoнa вo близина на Атина oткaкo удpил вo кapпи…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Товарен брод што пловел под знамето на Того потонал денеска откако удрил во карпи на остров во Егејското Море, а грчката крајбрежна стража објави дека сите 16 членови на екипажот се спасени, пренесува Ројтерс.

Товарниот брод Сибирд, кој пловел од Украина и бил на пат за Тунис, испратил СОС сигнал откако ги погодил карпестите острови на југозападот од Егејското Море, се вели во соопштението на крајбрежната стража.

Засега не е јасно како точно се случила несреќата, но три бродови за контрола на загадувањето наскоро пристигнале на местото на потонувањето за да проверат дали има протекување од потонатиот товар.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This