December 2, 2021, 4:08 am

Hecpeќa вo Велес: Boзejќи тpaктop изгyбил кoнтpoлa и yдpил вo ѕид – eднo лицe ce здoбилo co тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 03.06.2021 околу 10.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на крстосницата од ул.„Браќа Кошулчеви” и ул.„Кирил и Методиј” во Велес, З.П. (63) од Велес управувајќи трактор „имт” со приколка со велешки регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во ѕид.

Во незгодата, сопатникот Г.Ц. (59) од Велес се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес. 

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This