HEMOJTE ДА МУ БИДЕТЕ BEPHИ ВО ПOPAЗОТ НА ЗАЕВ: Кога ќе пaднe, нитy тој нeмa да ви биде верен кога ќе мopaте да oдгoвapaте пред зakoните

Поврзано

Трипуновски до директорот на АХВ – Дали штитиш нечии бизнис и пријателски интереси на cмeткa на здравјeтo на граѓаните?

Зоране, очигледно тебе ти дошол редот да глумиш дворски шут на Заеви и Филипче, па те терале да пишуваш...

(ФОТО) Филипче му измери температура на Заев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче денеска беа во посета на градската болница во...

Намалување на пpaвнитe бaриepи, институциите ќе работат во пoлзa на приватните стопанственици

Носителката на листата со кандидати за пратеници во шестата изборна единица од коалицијата „Обнова за Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ,...

Сите оние кои мислат дека Заев утре ќе ги спаси за криминалите кои ги правеле за вождот на сегашната власт, нека ја имаат на ум сликата со ќулавката бидејќи така изгледа кога Заев пушта низ вода за да се спаси себе си, предупреди во неговото отворено писмо Генералниот секретар на ВМР0-ДПМНЕ Игор Јанушев.

И немојте да му бидете верни во поразот на Заев, зошто тој ќе биде првиот кој нема да ви биде верен на вам кога ќе морате да одговарате за кршењето на законите, им порача Јанушев.

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ ги предупреди пајташите на премиерот во заминување да не прават дополнителни штети со хаосот кој го донесоа.

Затоа што на почетокот кажав – народот одбива да шета со цревата во раце, да гледа како нестручно го оперирате, сечете и шиете, како му гнојат раните и да се прашува колку ли ќе боли кога ќе дојде на себе. Народот не сака веќе седативи. Немојте да мислите дека има нешто што ви е заборавено, и дека некој од нас ќе погази на зборот кој сега го даваме, порача Јанушев.

Целото писмо на Јанушев:

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести