December 9, 2021, 10:26 am

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави одлуката за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемија за 1,50 денар/литар.

За еден денар се зголеми и цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство.

Latest News

Приведен крадец од струмичко, украденото вратено на сопственикот

На 08.12.2021 во 10.30 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода М.Ј.(31) од с.Смолари, општина Ново...

More Articles Like This