December 9, 2021, 11:34 am

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтните деривати кои ќе важат од полноќ.

Согласно одлуката од минатата недела, цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за еден денар.

За 1,5 денари се зголеми цената на ЕУРОСУПЕР БС-98. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,637 денари.

Latest News

Американски сенатор pacпали по „демократскиот самит“ на Бајден – ја спомена и Македонија: За Вашингтон, демократијата значи „ти избираш кого ние ќе ти кажеме...

На 9-10 декември, претседателот Бајден ќе претседава со онлајн „Самит за демократија“, кој тврди дека „ќе ги собере лидерите...

More Articles Like This