May 16, 2021, 9:16 am

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Поврзано

- Advertisement -

РКЕ во текот на денешниот ден ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати од полноќ.

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучи кои ќе бидат новите цени на нафтените деривати.

Минатата недела цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се сменија, додека цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за половина денар.

Latest News

Дневен xopockoп за 16. мај 2021 година

Дневен хороскоп за недела, 16. мај 2021 година. Бик 21.4- 20.5. Љубов Ви претстои играње игри во кои вие глумите. Пресечете го...

More Articles Like This