December 8, 2021, 4:35 am

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Согласно последната одлука, во моментов цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денари, на ЕУРОСУПЕР БС-98 -63,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 52,00 ден/лит.

Минатата недела цената на Екстра лесното масло за домаќинство се намали за 0,50 денари и изнесуваше 41,00 ден/лит.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This