HUAWEI ПPOМOВИPА: Лaптoпи на AMD бaзa

Поврзано

НАСА со ново откритие – Планета што гравитира околу ѕвезда “близу” до Земјата

НАСА соопшти дека открила планета која орбитира околу ѕвезда близу до нас. Новата планета е со големина на Нептун....

(Фото+Видео) Опел ја претстави новата генерација на моделот Мока

Опел Мока достигна скоро еден милион единици за седум години производство, а сега добива ново и исклучително издание. Втората генерација...

НАСА праќа сонда на месечината Диморфос за да пренасочува acтepoиди

Американската вселенска агенција НАСА ќе ја испрати својата сонда DART (Double Asteroid Redirection Test) кон месечината наречена Диморфос. Тоа...

Huawei започна со продажба на достапни лаптопи со бренд Honor, базирани на AMD процесорите. Мобилните компјутери во моментов се достапни на кинескиот пазар за околу 469 американски долари, пренесува IT Home.

Honor ги откри своите нови лаптопи MagicBook 14 и 15 кон крајот на ноември, а сега се достапни за купување во Кина. Лаптопите се дизајнирани врз основа на AMD Ryzen процесорите и доаѓаат со претходно инсталирани Windows и Linux.

MagicBook 14 и 15 имаат вграден скенер за отпечатоци од прсти што се наоѓа на копчето за вклучување, како и камера вградена во горниот ред на тастатурата. Лаптопите доаѓаат со Full HD IPS-екрани.

Батеријата обeзбeдyвa околу 9,5 часа траење на батеријата. Цените на лаптопот се движат од 469 до 597 долари, во зависност од конфигурацијата.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести