Kацарска реагира на спот на ВМРО, била злoyпотребена

Поврзано

Спасовски се сретна со претставници од Синичане и Урвич со цел peшaвaње на пpoблeмoт со водата за пиење

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од министрите за внатрешни работи, Агим Нухиу, за земјоделство,...

(Видео) Силниот ветер однесе покрив од зграда во Делчево

Невреме со силен ветар денес околу 13 часот го зафати Делчево. Ветарот успеа да откорне неколку лимени покриви меѓу...

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената...
- Advertisement -

Нова реакција за еден од рекламните спотови на ВМРО-ДПМНЕ.

Добрила Кацарска, судијка во Кривичниот суд, реагира на еден од спотовите во кампањата на опозициската партија, во која се користи нејзиниот лик.

Таа смета дека во овој спот станува збор за злоупотреба на нејзиниот лик и име, за што во понеделник ќе поднесе претставка и до Агенцијата за ауудио и аудиовизуелни медиуми.

„Подолг временски период лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го споменува моето име, нарекувајќи го судството во земјава Кацарска судство. Но, сега се отиде и подалеку, односно моето презиме и мојот лик се употребуваа и во претседателската кампања, а се продолжи и на овие парламентарни избори“, вели Кацарска за Фактор.

Таа потенцира дека партиите добиваат државни пари за да ја рекламираат својата програма и својата кандидатура.

Извор: Фактор

Latest News

За време ekcплозијата во Бејрут новинарка имаше интервју: Погледнете што се случи (Видео)

Еkcплозијата што однесе преку стотина животи во Бејрут и беа повредени преку 7.000 лица, беше голем шоk за светската...

Борисов најави повлекување: Не сум Радев да се радувам кога луѓе се тeпaaт на улиците

Подготвен сум да заминам во секое време. И заради мене, не сакам да има тензии на кој било начин. Јас не сум Радев да...

Почина писателката Исидора Бјелица

Писателката Исидора Бјелица почина денеска во Белград на 52-годишна возраст. Бјелица починала во домот на своите родители. Во 2012 година на писателката и беше дијагноситициран...

Денеска е Св. мaченичkа Христина која пocтpaда за Хpиста во третиот век

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јули. Денеска е Св. маченичка Христина. Света Христина по род беше од градот Тир и беше ќерка...

И денес продолжува периодот на нecтабилно време со вpнежи од дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд...

More Articles Like This