KЛЕКНАЛ ПРЕД ДЕВОЈКАТА ДА ЈА ЗАПРОСИ: Нејзиниот татко “упропастил” сè

Поврзано

Со чартер лет од Лондон денеска се враќаат македонски државјани од Велика Британија

Со авионски превоз Лондон-Скопје организиран од Владата, денеска попладне во земјaва треба да се врати нова група наши државјани...

ЗА КАКВА СОЛИДАРНОСТ ЗБОРУВАМЕ?: Платите од неколку илјади евра остануваат нечепнати, ќе кратат од тие што земаат 400 евра

Околу 100.000 семејства ќе бидат погoдени од мерката за кратење на плати во администрација со што средната класа ќе...

АРМАНИ: “Дизајнерите ја cилувaaт модерната жена”

Светски познатиот италијански моден дизајнер Џорџо Армани смета дека модната индустрија ја „силyвa“ модерната жена со cekсуално ориентираниот маркетинг,...

Кога еден пар ќе се одлучи да има заедничка иднина, важно е и нивните семејства да се сложат со тоа. Но, што доколку таткото на девојката никако не може да го поднесе идниот младоженец?

Кога Леви Блис одлучил да ја запроси својата девојка Алисон Барон, не ни помислувал дека ќе се најде на мета на нејзиниот татко. Парот по две години врска одлучил да стапи во брак, а за самата просидба Леви ја избрал Невада. Но, она што тој не го очекувал е дека во нивниот магичен момент ќе се појави и таткото на Алисон.

Без сомнеж, ова е најсмешната “фото бомба” некогаш направена. Во моментот кога Леви клекнал да ја запроси Алисон, се појавил нејзиниот татко, држејќи натпис на кој пишувало “Кажи НЕ”.

Всушност, тука станува збор за една обична шега. Леви и татко ѝ на Алисон се многу блиски. Тие веќе со години играат тенис, возат велосипеди и поминуваат многу време заедно.

Таткото на Алисон знаел дека Леви ќе ја запроси неговата ќерка, а таа не можела, а да не ги сподели овие смешни фотографии на социјалните мрежи.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести