Kупувањето пратеници некако стана заштитен знак на СДСМ

Поврзано

СПМ: „Caмo ниe и миниcтepoт Спасовски знaeмe кoлкy мнoгy пocтигнaвмe“

Синдикатот на полицијата во Македонија (СПМ) денеска прославува една година постоење. Колку и дали постигнавме нешто? Постигнавме, многу стварно многу… Единствено...

Иницијатива на Темелков: Македонците од Македонија и од светот да го купат македонското земјиште што Заев го продава за 0,25 евра

Боби Темелков, Претседател на Светскиот Македонски Конгрес упати апел доо Македонците од дијаспората да се обединат и да го...

Туск по разговорот со Мицкоски: Владејачката партија да соработува со опозицијата, да се засили бopбaта пpoтив kopупцијата и да има независен cyдски систем

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, денес оствари телефонски разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Како што објави Туск,...
- Advertisement -

Техничкиот премиер вели купувањето пратеници било небулоза на опозицијата. Тоа што работата не им е завршена, не значи дека “понуди” до пратеници нема. напиша на фб потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

А впрочем купувањето пратеници некако стана заштитен знак на СДСМ за што говори и минатото искуство. Од Власт која организираше поткуп и фалсификат избори какви што поминавме, не може да се очекува чесност и принципи.
Што се однесува до формирањето на нова влада и неговото тврдење дека залудно се чекале нови избори, добро е доколку еве толку е уверен дека СДСМ ќе ја формира владата да видиме кој е составот на таа влада, чиво ќе биде премиерското место и чуму толку нервоза доколку работите им одат “подмачкано” или да не биде работата кажана низ призмата на еден од нивните потпретседатели “гладна кокошка просо сонува”, тоа допрва ќе видиме⁉️, напиша Мисајловски.

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

More Articles Like This