January 23, 2021, 5:16 pm

Kaдe oтидe cвeтoт?: Иckpшил 201 гpo6, yкpaл 400 ypни, а дoмa мy нaшлe 3.000 кocки

Поврзано

(Видео) Ужacнa cцeнa вo пpoтecтитe вo Москва: Пoлициjaтa влeчe и aпcи мaлo дeтe

Во Москва како и во бројни други градови во Русија денеска се одржуваат протести против апсењето на рускиот опозициски...

(Boзнeмиpyвaчкo видeo) Хopop cцeнa вo Белорусија: Мaж ce caмoзaпaли пpeд згpaдaтa нa Bлaдaтa во Минск

Триесет и пет годишен маж истури течност и се самозапали пред зградата на Владата во центарот на Минск, во близина на...

По oвa ќe ги зaбopaвитe плaнoвитe зa 2021: Германски инфekтoлoг oткpи шokaнтнa пpoгнoзa зa Koвид-19

Водечкиот германски вирусолог Кристијан Дростен, за разлика од многумина, очекува епидемиолошката состојба да се подобри дури наесен. Во интервју за...
- Advertisement -

Крадец признал дека од 2017 година, после смртта на неговата мајка, откако се чувствувал осамен и додека го надгледувал нејзиниот гроб, добил идеја да ја скрши урната и да украде пепелта.

53-годишниот маж од Франкфурт досега украл повеќе од 300 урни и илјадници коски, а сега јавното обвинителство покрена обвинение против него, за сериозна кражба и нарушување на мирот на мртвите, објави Билд.

Тој исто така ги замолил чуварите да го вработат како градинар на гробиштата, но не успеал во тоа, па одмаздата била уште еден мотив за кражбата затоа што со своите постапки сакал да го оштети градот Франкфурт.

За две години, тој искршил 201 гроб на гробиштата во неколку области. Неговиот плен бил околу 400 урни, наводно во станот чувал повеќе од 3.000 коски.

Полицијата му влегла во трага на човекот со помош на надзорните снимки.

Крадецот конечно беше идентификуван есента 2019 година, а истрагата заврши со претрес во неговата куќа минатата година. Веќе во мај 2020 година, тој беше осуден за 70 прекршоци, но сега казната му е сменета со две години условно.

Latest News

Ceмejнa дpaмa вo тетовско: Татко физички ги нaпaднaл нejзинaтa ќepкa и coпpyгa..

На 22.01.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Тетово, 35 – годишна жена од тетовско село пријавила дека околу...

More Articles Like This