November 24, 2020, 10:34 am

Kaко пpaви дpyгари: По Jaнчев и 3aeв со полноќeн коментap за „пaднaтитe од Мapc“

Поврзано

Beвчани како Ломбapдија: 7,5 % од населението е зapaзено со Koвид 19

Вевчани како мала Ломбардија-7,5 % од населението е заразено со коронавирус. Само во последниве 10 дена во најмалата општина...

Грци во HAПАД на амбасадорката на CAД за придавката “македонски”

Наезда од грчки “твитерџии” на нејзиниот Твитер профил откако за прв пат во своите твитови американската амбасадорка во Скопје...

Maкедонија се отkaжа од нукeapката во Бeлaнe: Ќе инвecтира во гacната електpaна Алекcaндропулос

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски попладнево обелодени дека времено државата се откажува од инвестиции во бугарската нуклеарна...
- Advertisement -

Ноќеска на половина час пред полноќ премиерот Заев објави твит на својот Твитер профил кој е нејасен и не може со сигурност да се тврди на кого се однесува.

Дури во коментарите на твитот се претпоставува дека тој го пишувал за себе.

“Некој се однесува како паднат од Марс. Добро е што никој не го сфаќа сериозно и што дури ни неговите не му даваат поддршка. Инаку, ако требаше да му се верува, до сега ќе паднеа сите здравствени комисии и министри за здравство низ цела Европа” напиша Заев во твит кој може да се однесува на повеќе луѓе кои бараат оставка од Филипче.

Полноќниот твит на Заев доаѓа 24 часа откако исто така на полноќ неговиот пријател градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев најави протести пред ВМРО-ДПМНЕ за уривање на лидерот на партијата Мицкоски по што се откажа а новинарот Златев објави дека тој најверојатно бил под алкохол.

Твитот на Заев и коментарите:

 

Latest News

Beвчани како Ломбapдија: 7,5 % од населението е зapaзено со Koвид 19

Вевчани како мала Ломбардија-7,5 % од населението е заразено со коронавирус. Само во последниве 10 дена во најмалата општина...

Пpeгaзeн пешак во Тетово

Автомобил „ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(38) од с.Слатино yдpило во пешакот К.С.(67) од Тетово. Несреќата, информира МВР, се случила вчера во...

Грци во HAПАД на амбасадорката на CAД за придавката “македонски”

Наезда од грчки “твитерџии” на нејзиниот Твитер профил откако за прв пат во своите твитови американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз ја употреби придавката...

Kaква пoнyдa дaл 3aeв до Coфија и дaли нyди пpoмена на Уcтaвoт?

Вчера коалициониот партнер на Зоран Заев со кого ја делат власта и криминалот, лидерот на ДУИ во интервју јавно соопшти дека Владата доставила понуда...

Грчки прaтeници ќе помагаат во бoлницитe

Еден од шесттемина потпретседатели на грчкиот Парламент и пратеник од Комунистичката партија, Јоргос Лабрулис, и пратеникот од Нова демократија, Христос Келас, кои по професија...

More Articles Like This