October 24, 2021, 6:42 am

Kaмиoн ce извpтe нa бyл. „Бopис Тpaјкoвcки“ – coобpaќajoт вo зacтoj

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Извртен камион претпладнево предизвика застој во сообраќајот на булаварот „Борис Трајковски“, на потегот каде што извршуваат градежни работи за реконструкција.

На тој дел од потот што води од Драчево кон Охис, наизменично се пропуштаат возила во двата правца.

Нема информации дали некој е повреден.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This