October 20, 2021, 4:48 pm

Koмиcиjaта зa зapaзни 6oлести co пpeдлoг: Пoлициcки чac oд 21 чacoт и oтвopaњe нa лeтнитe тepacи нa yгocтитeлcкитe oбjeкти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицискиот час да почнува од 21 часот и да трае до 05 часот, како летните тераси на угостителските објекти да се отворат е предлогот на Комисијата за заразни болести по состанокот утрово, информираат од Комисијата за Курир.

Според најновите информации одлуката веќе е донесена и од страна на Кризниот штаб. Предлогот е доставен до Владата која треба да закаже седница и да одлучи дали ќе ги прифати новите мерки.

Во изминатите три недели во нашата земја имаше полициски час од 20 часот, и забрана за работење на угостителските објекти.

Извор: kurir.mk

Latest News

(Видео) Вангелов: Кондовски да одговори дали со неговите фирми врши незakoнска pekaтегоризација на возилата и со тоа ја оштeтува државата?

Христо Кондовски, наводно ќе одел да се сретне со граѓаните. Сметаме дека тоа е одлична можност, можност за Христо...

More Articles Like This