Koтecкa: Koцapeв e пocлeдниoт жив xepoj вo зeмjaвa кoj гo знaм

Поврзано

Член на СДCM и поранешен професо на ПМФ: Царовска е неука, неискусна импровизаторка

На програмите на МОН и Царовска се спротивставуваат и универзитетски професори, членови на СДСМ. Еден од нив е и...

ПЦР тecтот за kopoнавируcoт нема никаква врска со миkpoчипoBи

Манипулативен пост ја дезинформира јавноста дека со ПЦР тестовите се „чипираат“ граѓаните и на доволно јасен начин повикува...

И3mислени изјави на Жak Атали – гopиво за теориите на 3aговор околу KoBид-19 и во земјава

Лажни зборови на Жак Атали се вметнати како фалсификат во една книга со интервјуа, каде е поместено и интервју...
- Advertisement -

Јасна Котеска, редовен професор на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ од Скопје, јавно му се заблагодари на претседателот на Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ), Љупчо Коцарев, за одбраната на катедрите за македонски јазик и за македонска книжевност, нарекувајќи го херој.

Котеска ја прозва деканката Анета Дучевска за наводен документ од 9 април 2020 година за укинување на двете катедри.

https://twitter.com/JasnaKoteska/status/1366483407404994563?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1366483407404994563%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.expres.mk%2Fkoteska-kocarev-e-posledniot-zhiv-heroj-vo-zemjava-koj-go-znam%2F

Latest News

(Видео) Пандов: Уставобранителите не сакаат амнестија, тие сакаат фер и правично cyдење за да докажат дека во собранието влегле од чисти патриотски побуди

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This