Koj бapaл Kocтoвcки дa дaва mитo нa гувepнepкaта Бежocка и ycтавните cyдии

Поврзано

Taжнa вecт: Пoчинa Кирил Псалтиров, дoajeн на мaкедонското глyмиштe

Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште. Тој беше еден...

(Видео) „Oдимe нa EП“: Пoглeднeтe гo cпoтoт нa нaвивaчкaтa химнa нa нaшaтa фyдбaлcкa peпpeзeнтaциja

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го објави официјалниот спот на навивачката химна „Одиме на Европско првенство!“  на нашата фудбалска...

(Видео) Ceкоja чecт: Македонија oди нa Oлимпиjaдa – oвa e Македонецот кој обeзбeди oлимпиcка визa

Македонија оди на Олимпијада во престолнината на Јапонија! Македонскиот репрезентативец Дејан Георгиевски денеска на олимписките квалификации во таеквондо се избори...
- Advertisement -

Бизнисменот и сопственик на Еуростандард банката во стечај Трифун Костовски реагира на соопштението на граѓанското здружение составено од оштетените штедачи на банката.

Целата реакција на Костовски:

Почитувани,

Повеќе од јасно е дека ова Здружение на оштетени штедачи, кои велат дека ги има 3000 оштетени семејства, се служат со манипулативни податоци.

Согласно информациите кои ги поседуваме, 791 физичко лице имаат
побарувања од Еуростандард банка.

Поради континуирана клевета од страна на претседателот на ова здружение именувајќи ме како криминалец, ќе покренам кривична пријава за клевета точно против лицето Петар Трајков.

Господинот Петар Трајков на кому му ја доверивте палката да ве претставува, вас оштетените штедачи, за жал не е човек на кому му се доверува оваа многу значајна позиција.

Дали личи на претседателот на оштетените штедачи да ми каже прпрвата средба цитирам; зошто не и дадовте 100-200 илјади евра на Гувернерката за да не ја носи банката во стечај?

Вчудовиден бев и избезумен од ваквиот настап на вашиот прв човек, да при втората средба повторно ме подучува да со мито пријдам кон судиите на Уставниот суд, со цел носење на одлука во корист на штедачите, за на крајот да финишира со зборовите, цитирам: Ти го отстапувам моето побарување од Еуростандард банка за 50%, ти да ме исплатиш, бидејќи ти имаш добри релации со Заев.

Почитувани, немав намера да озборувам, меѓутоа однесувањето на
господинот Петар Трајков е крајно дволично, недолично, исклучиво бранејќи го сопствениот интерес.

Време е да согледате кој ви е вистински пријател во оваа борба, а кој непријател.

Изразувам жалење за вашите пари, чија судбина е неизвесна, меѓутоа на начинот на кој комуницирате со институциите на државата, со јавноста и посебно со мене е недозволиво. Повторувам, јас сум тука и не бегам доколку имам вина.

Трифун Костовски

Latest News

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

More Articles Like This