October 23, 2020, 7:14 am

Kopoнавиpус во Реал Мадрид, позитивен миленикот на Зидан

Поврзано

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша...

Д-р Вело Марковски објаснува зошто е штeтнo да се носи маска на отворено

Вело Марковски во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва истакна дека носењето на маска на отворено е штeтно. Марковски објасни...
- Advertisement -

Норвешкиопт вундеркид Мартин Едегор е позитивен на коронавирус, доцна синоќа јавија шпанските медиумите.

Талентираниот играч за врска на Реал Мадрид бил позитивен на тестот за Ковид-19 по натпреварот против Реал Сосиедад овој викенд, што значи дека наредниот период ќе биде во изолација, а не е познато дали уште некој од неговите играчи е заразен.

Интересно е дека овој натпревар за Едегор беше првиот кој го одигра за реал по пет години. Дебитираше како тинејџер, одеше на позајмици и играше за младинскиот тим, а ова лето се врати на „Бернабеу“.

Шпанските медиуми пишуваат дека не е тајна дека веќе станал миленик на Зинедин Зидан кој му ја довери улогата на стартер.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This