August 11, 2020, 2:38 am

(Видео) KPЕАТИВНОСТ НА ДЕЛО: Русите открија сјаен трик, како да измамите радар и да не ве откријат

Поврзано

Директорката на Tik Tok му се спротивстави на Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп минатата недела изјави дека планира да го забрани Tik Tok во САД. Но, американската генерална...

Авион на иднината: Наскоро прототип на суперсоничен патнички авион

Прототип на суперсоничен патнички авион на новата генерација може да се појави во 2023 година моделиран по борбениот авион...

Huawei ги претрка Samsung и Apple, стана најпродаван бренд за мобилни уреди во светот

Huawei стана најголемиот продавач на мобилни уреди во светот одкако ги помина Samsung Electronics во вториот квартал од 2020.   Huawei ...
- Advertisement -

Оваа креативна идеја е направена со цел да се избегнат казни за пребрзо возење.

Во Русија е сѐ можно. Доколку сакате да ги измамите сообраќајните полицајци ова е можеби најдобрата метода и никако не е препорачлива.

За жал, оваа креативна идеја е направена само за да се избегнат казни, но со тоа се избегнуваат мерките за безбедност во сообраќајот

Можеби изгледа генијално, можеби функционира, но со ова може да се дојде до несакани ефекти.

Полицијата на радар улови возач со брзина од 696 километри на час На белгиски државјанин на домашна адреса му стигнала неверојатна казна.

Тамошната полиција го товари дека со своето возило „опел астра“ буквално го „прелетал“ поставениот полициски радар со неверојатна брзина од 696 km/h! Toa e најголемата брзина некогаш измерена со полициски радар.

Инаку, во Белгија се толерира брзина која е од шест отсто повисока од ограничената, но оваа од 654,24 km/h e вртоглаво повисока на таа делница.

Возачот поднел жалба во која навел дека се работи за систематска грешка, затоа што неговата „астра“ не може да развие брзина поголема од 180 km/h.

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This