September 28, 2021, 10:27 am

Kpивична за две лица за фaлcифиkyвaње на oгнeно opyжје и изработување и тргување со opyжје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВР Струга поднесе кривична пријава против А.Н.(56) од Кичево и против А.А.(42) од струшкото с.Франгово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување на огнено оружје“ и „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 11.05.2021, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и ОВР Струга, на магистралниот пат Струга-Ќафасан, извршија преглед во патничко возило „мерцедес“, со струшки регистарски ознаки, управувано од А.А. и во него пронашле и одзеле пиштол „НК“ и 50 куршуми калибар 9 милиметри. Тој, предметите, претходно ги добил при контакт со А.Н. во близина на бензиска пумпа, на магистралниот пат Струга-Кичево.

Latest News

(Видео) Дpaмa нa cpeд eмиcиja вo живo: Ha вoдитeлки им coопштилe дeкa ce пoзитивни нa кopoнaвиpyc, пa ja нaпyштиja cцeнaта

На водителите Ана Наваро и Сани Хостин среде американското шоу „The View“ на телевизијата ABC им беше кажано дека...

More Articles Like This