December 9, 2021, 7:40 am

Kpивична за 75 годишник за недозволено изработување, држење, посредување и тргување со opyжје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВР Македонски Брод поднесе кривична пријава против Ѓ.В.(75) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи”.

На 09.06.2021 во с.Г.Манастирец – општина Македонски Брод, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле 44 куршуми од различен калибар.

Latest News

(Видео) Гоpeше камион на „Македонија пат“, нема повpeдени

Вчера на патот Слупчане – Белановце се запалило товарно моторно возило, сопственост на „Македонија пат“ Од Министерството за внатрешни работи...

More Articles Like This