January 22, 2021, 4:29 am

Kpивичнa за претседателката на Антикорупциската, Билјана Ивановска

Поврзано

Голема акција вечерва во Визбегово: Се апсат дилери на kokaин

Вeчерва во тек е голема полициска акција во Визбегово, дознава 24 Инфо. Неофицијално, се апсат членови на банда шверцери...

Починa Бранка Станковска, легендарната радио и ТВ спикерка

„Тивко во сон си замина мојата баба Бранка Станковска. Дочека да биде и чукунбаба, имаше убав живот, изгледа внуци,...

Му се гyби секоја трaга: Иcчезна лице од Катланово, полицијата трага по него

Во Полициско одделение Петровец, З.Т.(49) од населба Илинден, вчера пријавил дека околу 15,00 часот од дома се оддалечил таткото...
- Advertisement -

Јавното обвинителство минатата недела примило кривична пријава за претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска која во моментов се анализира.

Кривичната пријава ја поднесол поранешен разузнавач и засега е во предистражна постапка, дознава „Експерс“.

Според наводите, без да се откриваат детали, во Кривичната пријава Ивановска се товари дека криела факти за очигледни случаи на корупција на високи државни функционери во секторот безбедност и разузнавање, свесно кршела законски рокови, лажела за преземените дејствија по претставки за корупција и гоманипулирала законот со предлагање на решенија кои не се во нејзиниот домен на работа.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This