November 27, 2021, 9:26 am

Kpивичнa пpиjaвa зa мaж кoj пpeд двe гoдини бeшe фaтeн co дpoгa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Д.С.(40) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги психотропни супстанци и прекурсори“.

На 10.05.2019 на регионалниот пат Маврово – Дебар, полициски службеници извршиле преглед на лица и патничко возило „мерцедес“, кое го управувал пријавениот, при што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја

СДСМ ја води државата во енергетска криза, за еден месец потрошени 40 милиони евра за увоз на скапа струја,...

More Articles Like This