Kpими koaлициjaтa Заев-Мијалков е винoвнa зa kopyпциjaтa вo кoja тoнeмe и 111 мecтo нa лиcтaтa нa Тpaнcпapeнcи

Поврзано

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

Први сме по cмpтнocт, последни по имyнизација: Албанската опозиција бара остaвки од Венко Филипче и Илир Хасани

Следејќи го темпото на вакцинација на населението во Македонија и споредувајќи го тоа со европските земји, дури и оние...

Заев со апел до Пауновски: „Рамковните“ да се примаат на работа, а не да се води јавна вojна преку медиумите

Околу 750 лица вработени според Рамковен договор се веќе распоредени по институции, 350-360 остануваат за дораспоредување, поради правни формалности,...
- Advertisement -

Само силната реакција на јавноста спречи да се реализира договор Заев – Мијалков, за бегство на Мијалков од правдата.

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово враќање во Македонија?

Случајот “Таргет-тврдина” само потврди дека во Македонија владее хибриден режим и државата е до гуша во корупција и криминал. Нема правда и правичност, туку во земјата се случуваат политички пазарења и пресуди. И сето тоа е по наредба која доаѓа од еден центар, а тоа е Заев и СДСМ.

Државата ја приватизираа Заев и пријателите. Функционира коалицијата на криминалот. Сите заедно, на едно место сплотени ги држи парата, желбата за власт и моќта да контролираат се, а притоа да не одговараат.

Република Македонија не е правна држава, таа е картел на мафијата предводена од Заев. Додека Заев е на чело на СДСМ и на чело на државата нема да има правда, затоа што тој е главен промотор на криминалот. Заради крими коалицијата Заев – Мијалков тонеме во корупција, а на листата на Транспаренси сме на 111 место. – стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

More Articles Like This