August 15, 2020, 5:23 am

Mистериозно: Дали во датумот на раѓање имате парни или непарни броеви

Поврзано

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за...
- Advertisement -

Секој сооднос на броеви и нивната комбинација носи посебно значење и го одредува животниот век – дознајте каков е вашиот!

Ако сте родени во непарен ден, парен месец и непарна година – ова носи посебна тежина и значење. Секоја врска со броеви и нивната комбинација носат посебно значење и го одредуваат животниот пат.

Прво, соберете ги броевите од датумот на раѓање, денот, месецот и годината на раѓање на единечни цифри. Значи, ако сте родени на 23 ноември 1980 година, вашите броеви се како што следува:

Ден = 23 = 2 + 3 = 5
Месечина = 11 = 1 + 1 = 2
Година = 1 + 9 + 8 + 0 = 18 = 1 + 8 = 9
Значи, вашата комбинација е 5-2-9, или непар, пар, непар.

1. Непар-Непар-Непар

Овие лица се предвидени дека нивните аспирации се насочени кон сè што е „светло“. Обично имаат љубов кон уметноста, но окултните и другите тајни учења се многу блиски до нив. Тие се чувствителни, духовни и благородни. Постојат големи сонувачи во животот. Тие сметаат дека е доста тешко да се справат со практичната работа. Ова во никој случај не значи дека тие не поседуваат исклучително висок квалитет и креативна енергија.
Овие луѓе живеат за љубов, но, исто така, честопати страдаат од љубов. На емотивно ниво, тие имаат најтешко време за воспоставување рамнотежа, тие се најчувствителни и ранливи. Се чини дека понекогаш овие луѓе буквално се сопнуваат под товарот на сопствените чувства.

Како по правило, тие имаат прекрасна и широка душа. Тие знаат да се соживуваат со соседите, да истражуваат во нивните проблеми, едноставно сакаат да им помогнат на сите и да не штедат кога се во служба на другите. Кога ќе започнат да се лутат на другите, можат да го пренесат тој гнев кон себеси со целата своја ревност. Им се случува во одреден момент да сакаат многу повеќе отколку што можат тогаш, така што тоа е најчестата причина за иритација и излив на гнев.

2. Непар – Непар – Пар
Овие луѓе се крајно емотивни. Само нивната емоционалност е толку скриена, што во одредени моменти самите веруваат дека биле „оперирани“ од чувства. Како резултат, тие често остануваат крајно енигматски за животната средина. Се додека овие луѓе не зборуваат за своите планови и намери, сè додека се на други теми, за нив нема „зима“.
За нив, тишината е вистинската формула и тајната на успехот. Ако зборуваат, тие ќе останат потполно незаштитени и многу ќе останат на патот без причина и ќе се обидат да ги загрозат и понижат. Тоа е еден вид казна на подобро од полошо, така што луѓето од оваа комбинација мора да сметаат на постојан живот под маска.
Ако се случи да се одлучат за уметничко творештво, тие неизбежно оставаат зад себе ремек-дела, највисоки уметнички и естетски вредности.

3. Непар – Пар – Непар

Овие личности се предодредени да се изразат во животот како градители. Со оваа комбинација се регрутирани најпознатите архитекти и пронаоѓачи во светот. Решителноста да се продолжи кариера на друго поле е многу помала.
Овие лица се меѓу најрепрезентативните носители на хармонија и единство. Тие имаат сè што им треба на секоја друга комбинација и затоа можат успешно да се вклопат со луѓето од која било комбинација.

4. Пар-Непар-Непар
Овие лица се сметаат за одлични практичари, способни рационалисти и првенствено луѓе на дејствување, тие се предодредени во последно време да се приклонуваат кон мистицизам и окултни учења. Сепак, ова им дава предност пред оние што се определиле за материјалниот или духовниот свет.
Карактеристично е што луѓето со оваа комбинација можат да се обидат во сите спортски дисциплини, разни учења и науки, дека во нив не постои област што е туѓа или недостапна за нив, тоа е само прашање на нивната желба. Никој како нив не е во состојба да биде зачин во секое јадење, и оној што му дава конечен вкус и арома.

Latest News

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја обелоденија манекенката Дунавка Трифуновска и...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

More Articles Like This