Mитовски: Пола изјава Мијалков му се извинуваше на Заев

Поврзано

Koи пpeвapaнти и нeпиcмeни нe вoдaт: И Бугapckиот и Гpчкиот договор ce кocат co ocновните пocтyлaти на Евpoпcката Униja

Годината е 2021, а Македонија точно 20 години е во чекалната на Европската Унија, откако на 9 април 2001...

Мицкocки од изолациja откpивa: Пpaтeниците биле под зakaни и yцeнyвани кога глacaле зa довepба нa Bлaдaтa

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање...

3aeв си кyпи три месеци: Coбpaнието изглaca довepба нa Влaдaтa со 62 гласа „за“

Собранието попладнево и изгласа доверба на Владата, откако претходно тоа од пратенциите усно го побара премиерот Зоран Заев. За доверба...
- Advertisement -

Александар Митовски во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ ги коментираше прашањата кои новинарите му ги поставија на Сашо Мијалков откако тој по два дена се појави пред Основното јавно обвинителство.

„Не знам дали ги забележавте прашањата и дале сте успеала да ги анализирате прашањата, прашањата беа ‘Вие сте во Македонија’, последнот прашање беше ‘Планирате ли да бегате’, а прашањата измеѓу практично отвараат простор Сашо Мијалков да се извини на министерот за внатрешни работи, на премиерот Зоран Заев, за нелагодностите и непријатните ситуации во кои што ги ставил бидејќи 40 часа не се јавил да ја прими наредбата за куќен притвор.“образложи Митовски

Митовски додаде дека мошне интересен е фактот што Сашо Мијалков оди во Обвинителство за организиран криминал, да си ја земе наредбатта за куќен притвор, со оглед на тоа дека наредба за куќен притвор дава судот.

Latest News

Ситуацијата е многу cepиозна, C3O е против KoBид-пacошите

Директорот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Србија, Маријан Ивануша изјави денеска дека епидемиолошката состојба во Србија...

More Articles Like This