August 11, 2020, 10:54 am

Mи 6 се вклучува во истрагата за Коронавирусот: Сите траги водат во еден град

Поврзано

Градинките се отвораат од 1-ви септември?

Од градинките, денеска до родителите пристигна прашалник за тоа дали навистина родителите имаат потреба детето да биде во градинка. Тие...

(Видео)Хаос во Чикаго,кражби и пукaњe кoн полицијата

Стотици луѓе кршат прозори,крадат од продавници и се судираат во полиција утрово во Чикаго. Не е јасно што доведе до...

Се oбecи затвopeник во затвopoт Идризово

Денеска околу пладне затворениците од затвоското крило Амбуланта го пронашле мртвото телото на И.С. од Кавадарци, пишува порталот Аваз.мк. Затвореникот си...
- Advertisement -

Двајца научници, еден британски и еден норвешки, објавија студија во која се заклучува дека вирусот SARS-CoV-2 вештачки направен во лабораторија.

Според трудот објавен во магазинот Quarterly Review of Biophysics протеинот на новиот корона вирусот содржи некои секвенциза кои се тврди дека се вештачки вметнати за да се зголеми успешноста на вирусот.

Вирологот Биргер Соренсен тврдат дека ги индетификувале вметнати делови поставени на површина на вирусот SARS-CoV-2 кои се клучни за комуникација на вирусот со човечките станици и з авлегување во нив, пишува Индекс.

Во тимот се вклучуваат и поранешни агенти и актуелни од МИ 6, а сите траги водат кон Виролошкиот индтитут во Вухан. Но, дека вирусот по се изгледа не е намерно пуштен, но дека Кина очигледно сака да го сокрие пропустот.

Kurir.rs/Index.hr

Latest News

На три недели пред почеток на учебната година уште не се знае cyдбината на учениците

Состанокот, што денеска требаше да го продолжат Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството образование и наука,...

Жена пpeгaзeнa од чeтиpицикл во Гостивар

На 10.08.2020 во 21.00 часот на ул. „Илинденска“ во Гостивар, четирицикл „линај“, со гостиварски регистарски ознаки, управуван од М.М.(34) од Гостивар удрил во пешак...

Вечерва coбир за спac на Универзална сала

Пред платото на Универзална сала вечерва во 20 часот ќе биде одржан собир во знак на револт откако во јавноста излезе информацијата дека истата...

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во однос на информациите за летот...

Доколку Заев успее да го “кyпи” ДУИ за влада, тоа ќе биде дokaз дека не вредат ни пет пари

Од лош политичар не можеш да очекуваш добро решение, а од човек како Зоран Заев кој во политикава како да влегол директно од пазарџиска...

More Articles Like This