Mиjaлков нemaл темпepaтypa

Поврзано

Заев во понеделник во Брисел, се очекува да се разговара за одвојување на процесите за Македонија и Албанија

Премиерот Зоран Заев во понеделник ќе отпатува за Брисел каде треба да остави средба со претседателката на Европската комисија,...

Објавена глобална мапа со pизик за 3emjотреси: Пола Македонија во „црBeHа зона“ – што значи тоа?

Секој трет жител во Светот бил некогаш изложен на земјотрес, а бројката се зголемила двојно во последните 40 години....

Драги Рашковски ќе го „јаде“ и за уште едно дело – Русковска најави нова истрага за уште еден софтвер

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ќе бара продолжување на притворот на Драги Рашковски, а можно е...
- Advertisement -

Пред да влезе во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција вечера, на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, му била измерена температура и таа не била висока.

Според протоколите за работа, на влезот се мери температура на сите, а исклучок не бил ниту Мијалков кој исчезна во неделата вечерта, а се појави вчера со објаснување дека бил во самоизолација поради температура од над 40
Целзиусови степени и сомневање дека се заразил со коронавирусот.

„А1он“ го праша Обвинителството дали на ексдиректорот Мијалков на влезот му била откриена покачена телена температура.

„Температурата што му била измерена на обвинетиот на влезот во зградата ги задоволувала критериумите согласно протоколите за влез во институциите“, одгворија од Обвинителството.

Извор: А1 ОН

Latest News

Xоспитализирани 20 ковид пациенти во последното деноноќие, 806 лица се лекуваат од ковид-19 во болниците во Македонија

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град...

More Articles Like This