April 22, 2021, 10:21 pm

Maлкy тpeбaшe дa зaгинe: Жена нaвpeмe ycпeaлa дa излeзe oд зaпaлeн aвтoмoбил

Поврзано

(Видео) Се зaпaли камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо. Според очевидци, запалениот камион е кај...

Жена тешко повpeдeна при извршyвање на работните обврски, итно пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Вчера во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди...

Cилyвaнa девојка откако татко и ја омажил пpoтив нeјзина согласност

На 21.04.2021 во 16.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Р.М.(26) и И.М.(46), постапувајќи по...
- Advertisement -

Автомобил изгоре на автопатот пред Неготино. Оваа информација за МИА ја потврдија од неготинската противпожарна единица и од СВР Велес.

Командирот на Територијалната противпожарна единица, Иле Илиев појасни дека станува збор за автомобил со гевгелиски регистарски ознаки.

Веднаш по дојавата, на лице место се упатија две противпожарни возила и тројца пожарникари. На лице место можело да се види дека возилото удрило во дрво и се запалило. За среќа, жената возач успеала навреме да излезе, но се здобила со тешка телесна повреда. Пожарот е локализиран, не се дозволи да се прошири во околината, рече Илиев.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски рече дека несреќата се случила на автопатот Демир Капија-Неготино.

Latest News

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This