October 23, 2021, 9:37 am

Maлoлeтнo лицe нaпaднaтo нa aвтoбycкaтa пocтojкa вo с.Идризово – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на вчерашниот ден, жител од с.Трубарево пријавил дека на автобуската постојка во с.Идризово неговиот малолетен син бил физички нападнат од едно лице.

На 16.05.2021 во 16.00 часот во СВР Скопје, Р.З.(57) од с.Трубарево, скопско пријавил дека околу 14.10 часот, на автобуска постојка во с.Идризово, неговиот малолетен син бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Ѓорѓиев: Мaлa дpжава сме, ама Македонците имaaт нajгoлeмо cpцe

Македонскиот кикбоксер, Димитар Ѓорѓиев, четврти пат дојде до златниот медал на Светското првенство (СП), кое оваа година се одржа...

More Articles Like This