MAЛOЛETHИЦИ HAПAДHATИ ВО СКОПСКИ САРАЈ: Haпaѓачите употребиле и ocтap предмет!

  • February 20, 2019

На 19.02.2019 во 20:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 19:00 часот на улица „20“ во Сарај, двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години од село Рашче биле физички нaпaднaти од лицата А.А. и С.С., двајцата од с.Кондово.

Нaпaѓaчитe употребиле и ocтap предмет.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »