MAKEДОНСКИОТ ГЛAДИЈAТOP ЌЕ СЕ БОРИ ЗА СВЕТСКА ТИТУЛА НА ВКУ: Еве како минатата година за 101 секунда го нoкayтиpaшe својот противник!

  • January 22, 2019
  • Коментари

Даниел Стефановски на 15 јуни ќе се бори за светската титула на ВКУ во К-1 во Цирих – Швајцарија.

Стефановски истакнува дека противникот се уште не е познат, но дека борбата е закажана на настанот Глaдијaторc најт.

Стефановски минатата година ја освои шампионската титула во К-1 суперкомбат и тоа не било како.

Тој до победата тогаш дојде на супер убедлив начин, совладувајќи го својот противник Аделин Михала од Романија со нокаут после само 101 секунда од борбата.

Претходно «
Следно »