December 2, 2021, 5:58 am

Mapш вo чecт нa жpтвитe – Haвивaчкaтa гpyпa „Бaлиcти“ пoвикa нa миpeн пpoтecт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Навивачката група „Балисти“ за денеска најави марш во чест на жртвите од пожарот во ковид центарот  во Тетово.

Маршот, како што е најавено на социјалните мрежи, ќе биде мирен и ќе започне од плоштадот Илирија во 13.30 часот и ќе заврши пред болницата во Тетово.

Маршот требаше да се одржи вчера, но поради погребот на настраданите се одложи за денеска.

Во пожарот во кој изгоре ковид центарот загинаа 14 лица, а 12 го преживеаја ужасот.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This