October 27, 2021, 7:32 pm

Masterchef Вучиќ: Eвe кaкo српскиот претседател гo угocти австрискиoт кaнцeлap Себастијан Курц

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска го угости австрискиот канцелар Себастијан Курц со бифтек, но и со најдобрите српски вина. 

Тој на својот официјален инстаграм профил Будучност Србије објави фотографија од него и од Курц, од која се гледа како му подготвува скара на австрискиот гостин.

„Прекрасно попладне што јас и Себастијан Курц го поминуваме заедно. Инаку, денес му кажав на Себастијан дека за нас Србите најважно е да бидеме добри домаќини и дека нас најмногу може да не погоди кога некој од нашите гости вели дека тоа не сме. За љубопитните, првото нешто што го подготвувам е бифтек, со најдобрите српски вина“, објави претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на официјалниот Инстаграм профил, Будуќност Србије.

Latest News

Коњановски: Кондовски нема проекти, ги копирал проектите кои СДСМ ги вети во 2017, но не ги направи, четири години исти лаги

„Нашата програма е направена според принципот на компетентност, отчетност, одговорност, но и точна финансиска конструкција на тоа што треба...

More Articles Like This