Moмчe oд Kpивa Пaлaнкa co мeтaлeн пpeдмeт нaпaднaлo вpaбoтeн вo yгocтитeлcки oбjeкт

Поврзано

Пронајдени две лица што се водеа за иcчезнати

Пронајдени две лица кои беа пријавени за исчезнати од страна на членови на нивните семејства. Како што информира МВР: На...

Пpeгазен мaлолeтен велосипедист, сторителот избeгaл од местото на нecpeќата

На 07.05.2021 во 18.45 часот било пријавено дека во Прилеп, на бул.„Гоце Делчев", патничко возило удрило во велосипед управуван...

(Фото) Спасени туристи кои пaднaле во пpoвалија во охридско

Планинската спасителна служба (ПСС) вчера околу 11:15 часот била алармиран од група домашни туристи, кои со изнајмени АТВ возила...
- Advertisement -

19-годишно момче од Крива Паланка со метален предмет нападнало вработен во угостителски објект, при што потоа бил приведен од страна на полициски службеници.

Во Полициската станица Крива Паланка вчера бил приведен И.М. (19) од Крива Паланка, постапувајќи по пријава во 20.14 часот од страна на А.Ј. од Крива Паланка, според која во угостителскиот објект, во кој тој бил управител, И.М. со метален предмет нападнал еден од вработените.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Xоспитализирани 20 ковид пациенти во последното деноноќие, 806 лица се лекуваат од ковид-19 во болниците во Македонија

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град...

More Articles Like This