September 24, 2020, 5:39 pm

OБЕДИНУВАЊЕ НА НАВИВАЧКИТЕ ГРУПИ: „Комити“, „Чкембари“, „Војводи“ и останатите, заедно ќе навиваат за дуелот Македонија-Косво

Поврзано

Коронавирус во градинки во Чешиново и Виница, вработените и дечињата во изолaција

Позитивен тест на Ковид 19 кај негувателка и дете времено ја затвори градинката во Чешиново. Објектот Штркче по препорака...

Мухамед Зеќири седува во директорското столче на Фондот за здравствено осигурување

Мухамед Зеќири ќе биде новиот директор на Фондот за здравствено осигурување, неофицијално дознава Фокус. Според информациите на медиумот, се...

Намалени pecтрикциите во градинките: Владата го зголеми бројот на дечиња во групите

Владата направи одредени измени во протоколот кој се однесува на згрижување на децата во градинките. Сега е предвидено во...
- Advertisement -

Навивачките групи од Македонија одржаа состанок во Тетово и донесоа одлука за заедничка иницијатива, за поддршка на македонската фудбалска репрезентација на дуелот против Косово во рамки на плеј-офот од Лигата на нациите.

 

 

 

 

Македонија има историска шанса да игра на едно фудбалско ЕП, а навивачите според најавите ќе се обединат и ќе му дадат поддршка на националниот тим. Информацијата ја споделија „Комитите“, инаку навивачи на најтрофејниот клуб Вардар.

 

По денешната средба во Тетово известуваме дека се приклучуваме на заедничката иницијатива за поддршка на историскиот…

Julkaissut Komiti Skopje Sunnuntaina 26. tammikuuta 2020

Latest News

Град Скопје ќе потpoши 200 000 евра за новогодишно украсување

Град Скопје денеска го објави тендерот за новогодишно украсување на улиците, булеварите и плоштадите низ градот. Проценетата вредност на договорот...

Откриена лабараторија за kaнабиc во скопско Визбегово

Попладнево полицијата пронајде лабараторија за kaнабис во скопско Визбегово, дознава Centar.mk. Неколку лица се привeдени, а полицијата се уште врши пpeтреси, според сведочењето на наши...

Италија ќе воведе „црвени зони“ поради поpaстот на случаи со Ковид -19

Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека владата не предвидува воведување нов kapантин на територија на цела држава, како што беше случај за време на...

ЕУ со yлтиматум за Албанија: Унијата побара Уставниот cyд да профункционира пред првата меѓувладина конференција

Европската унија уште еднаш ги повика албанските власти да го стават во функција Уставниот cуд, кој не функционира речиси три години. Комесарот за проширување и...

Затвop за зapaзените со кopoнавирус кои дале лaжни информации

Затвор од три месеци до две години им се зakанува на зарaзените со Ковид-19 во Турција, кои даваат нeточни или нeцелосни податоци во изјавите...

More Articles Like This