October 18, 2021, 5:00 pm

OБЕДИНУВАЊЕ НА НАВИВАЧКИТЕ ГРУПИ: „Комити“, „Чкембари“, „Војводи“ и останатите, заедно ќе навиваат за дуелот Македонија-Косво

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Навивачките групи од Македонија одржаа состанок во Тетово и донесоа одлука за заедничка иницијатива, за поддршка на македонската фудбалска репрезентација на дуелот против Косово во рамки на плеј-офот од Лигата на нациите.

 

 

 

 

Македонија има историска шанса да игра на едно фудбалско ЕП, а навивачите според најавите ќе се обединат и ќе му дадат поддршка на националниот тим. Информацијата ја споделија „Комитите“, инаку навивачи на најтрофејниот клуб Вардар.

 

По денешната средба во Тетово известуваме дека се приклучуваме на заедничката иницијатива за поддршка на историскиот…

Posted by Komiti Skopje on Sunday, January 26, 2020

Latest News

Собранието со нов состав, ова се новите пратеници

Зоран Коцевски од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде новиот пратеник во Собранието на Република Македонија, откако досегашниот пратеник Дарко Костовски успеа...

More Articles Like This