Oва ли е тоа пpaвна дpжaва?: Haмалена kaзната на yбиeцот на Алмиp

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Апелациониот суд официјално потврди за „Порталб.мк“ дека ја смениле првостепената одлука за случајот „Алмир Алиу“, со која на Бобан Илиќ, кој со автомобил усмрти 4-годишно дете од Куманово.

Затворската казна е намалена од 6 години на 4 години, а таткото на Алмир е осуден на 6 месеци, додека другите двајца членови на семејството со по 9 месеци затвор, пишува „Порталб.мк“.

Од Апелација велат дека одлуката за овој предмет ќе биде објавена во наредните денови.

Latest News

Царовска: Ниe имaмe oбвpcкa дa им cлyжимe нa гpaѓaнитe штo нe избpaa

Ние имаме обврска да им служиме на граѓаните што не избраа, секој ден подобро и затоа во сите сектори...

More Articles Like This