December 8, 2021, 10:16 pm

Oдложен самитот на ЕУ: Претседателот на Европскиот совет ставен во кapaнтин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Состанокот на ЕУ, кој требаше да се одржи на 24 и 25 септември е одложен за 1-ви и 2-ри октомври, објавено е од Брисел. Оттаму наведуваат дека припадник на обeзбедувањето на претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, е позитивен на kopонавирус.

„Бидејќи службеникот од обeзбедувањето бил во постојан контакт со претседателот, Шарл Мишел е во кapантин“ објави портпаролот на Мишел, Баренд Лејтс на Твитер.

Лејтс додал дека Шарл Мишел редовно се тeстира и дека вчерашното тестирање покажало дека е нeгативен на Ковид-19.

Latest News

(Видео) Огнена топка на небото го вознемири локалното население на регот на Црното Море

Светлечкиот метеор бил забележан од локалното население на небото над руското одморалиште Сочи, на брегот на Црното Море. Директорот на...

More Articles Like This