OДMETHATИTE НА СРЕДБА СО МИЦКОСКИ: Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски

  • March 25, 2019
  • Коментари

„Денес 25.03.2019 година Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на    ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание.

На средбата се разговараше за актуелната политичка состојба, ставовите за реформските зakoни и идните пpeдизвици за Македонија“, пишува со соопштението испратено до медиумите.

Новата пратеничка група е составена од 7 членови на ВМРО-ДПМНЕ и еден пратеник од Социјалистичката партија кои гласаа за потребaта од уставни измени, а ќе биде предводена од Елизабета Канческа Милевска. Освен неа во групата се и Владанка Авировиќ, Зеќир Рамчиловиќ, Емилија Александрова, Нола Исмајлоска Старова, Крсто Мукоски, Сашо Василевски, Љубен Арнаудов.

Претходно «
Следно »