October 27, 2021, 5:40 am

Oпoжapeнa cтapa пoзнaтa бepбepницa вo Кавадарци, изгopeл пoмoшниoт oбjeкт дo нea

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Опожарена е стара позната берберница во Општина Кавадарци, при што изгорел помошниот објект до неа, но нема повредени. Очевидци за МИА велат дека кавадаречките пожарникари спречиле огнот да се прошири на околните објекти.

Од Територијалната противпожарна единица потврдија дека интервенирале на лице место со три возила и седум пожарникари.

Од Противпожарната единица соопштуваат дека покрај овој пожар рано утринава околу 4.40 часот, изминатава ноќ имале уште една интервенција, па апелираат на внимателност, особено во овој период од годината, кога има повисоки температури.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This