October 19, 2021, 3:58 pm

Oткpиeнa плaнтaжa co peчиcи 900 cтeблa kaнaбиc вo охридско – пpивeдeни ce двe лицa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата во текот на вчерашниот ден приведе две лица откако во нива во охридско, според првичните информации, се откриени 890 стебла канабис.

Од МВР за МИА потврдуваат дека во текот на вчерашниот ден е спроведена акција од Одделот за сериозен и организиран криминал и СВР Охрид.

Имало и претреси на повеќе локации, а повеќе детали од полицијата најавуваат во текот на денот.

Latest News

Вархеји: Мора да испорачаме за Македонија и Албанија, одлагaњето е штeтно за кредибилитетот на Европската Унија

Еврокомесарот за проширување ги презентираше извештаите за реформскиот напредок на земјите од Западниот Балкан и Турција пред европратениците и...

More Articles Like This