September 27, 2021, 11:50 am

Ocмани се paзнежни: Ахмети нѐ учеше да ја сакаме оваа држава како наша

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Модераторот на „Click Plus“ го запраша министерот Османи за тоа дали сѐ уште има реакции или дилеми во јавноста во врска со тоа дали е добро Албанец да ја води надворешната политика.

На ова министерот за надворешни работи Бујар Османи одговори дека лидерот на ДУИ, Али Ахмети секогаш инсистирал и ги учел да ја сакаат оваа земја како своја.

„Ахмети не учеше да ја сакаме земјата како наша, ние сме тука во наша земја, не сме кираџии тука. Јас се борам како Министер за надворешни работи за оваа земја да биде дел од ЕУ, за сите граѓани на оваа земја да имаат подобар живот“, порача Османи.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Kpивични пpиjaви зa двajцa kpaдци: „Oпepиpaлe“ вo цpкви, aвтoмoбили и викeнд кyќи – pacчиcтeни 15 kpивични дeлa

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против Т.М.(42) од Кочани и К.М.(38) од Штип поради постоење основи на...

More Articles Like This