December 9, 2021, 11:55 am

Paбoтник тeшko пoвpeдeн oд бaгep

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 16.12.2020 во 13.45 часот било пријавено дека околу 12.30 часот во с.Таренци, штипско, при изведување работни задачи, од работна машина-багер бил повреден Ѓ.И.(42) од с.Лакавица, штипско, кој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

Latest News

Стефковски: Сѐ додека сум јас градоначалник нема да дозволам отворање на индустриски капацитети за загадувачка индустрија

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, утрово беше гостин во ,,Утрински брифинг” на СлободнаТВ. Стефковски истакна дека во периодот...

More Articles Like This