November 27, 2021, 8:54 am

Paзбиена ковид забава од повеќе од 700 лица во ноќен клуб во Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва, комуналната милиција ја продолжи контролата врз угостителските објекти во Белград и по завршувањето на работното време, во еден клуб најде повеќе од 700 гости.

Клубот за кој станува збор е „Маска машина“ на улицата Абердарева, каде екипите на Комуналната милиција пронашле повеќе од 700 лица, додека пред барот околу 50 од нив чекале да влезат, помошникот началник на комуналната милиција Ранко Шекуларац му рече на Танјуг.

Тој изјави дека просториите ќе бидат санкционирани во согласност со прописите за пречекорување на работното време и непочитување на епидемиолошките мерки.

Latest News

Модерна ќе развие дополнителна доза од вакцината за новооткриениот „омикрон“ сој на коронавирусот

Компанијата Модерна соопшти дека има намера да развие засилувачка доза на антиковид вакцината, специјално насочена кон новиот вид на...

More Articles Like This