Peшeнa миcтepиjaтa: Eвe штo ce cлyчyвa co вaшeтo тeлo кoгa cпиeтe co чopaпи

Поврзано

(Видео) Myвa нe гo пoлaзи: Ha oнлajн ceдницa вo кpeвeт, co мyзикa и eлeктpoнcкa цигapa

Членот на естонската опозициска партија „Татковина“ и европарламентарец, Тармо Круусимае присуствувал онлајн на седницата на Естонскиот парламент. Бидејќи Тармо работел...

(Видео) Прекрасна глетка: Мечките на Бистра се разбудија од зимскиот сон

Мечките очигледно се разбудија од зимскиот сон и се во потрага по храна на брегот на реката Радика. Снимката што...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по мајка тогаш има и причина зад тоа

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да...
- Advertisement -

Научници дадоа одговор на вечното прашање дали да се оди во кревет со или без чорапи.

Верувале или не, носењето чорапи одлучува за тоа како ќе спиете.

Откриено е дека луѓето кои со чорапи одат во кревет, побрзо и полесно заспиваат од оние со боси нозе!

Научниците истражувале како дејствува температурата на дланките и стапалата на спиењето на луѓето.

Резултат: кога треба да заспиете помага топлината! Крвните зрнца, кога е топло, се рашируваат, а тоа предизвикува пад на телесната температура и крвниот притисок.

На телото тоа му сигнализира да се опушти и овозможува човекот полесно да заспие.

Latest News

Албанија и Косово ќе формираат федерација, Курти ветува референдум за федерализација

При посета на Албанија во Март годинава, новиот Косовски премиер, Албин Курти, ги повика Албанците да гласаат за промени...

More Articles Like This