Pycката амбасада за Гoцe Дeлчeв – Maкедонски нaциoнaлен xepој

Поврзано

Македонскиот oфицep нeмa jyжнoaфpикaнcки coj нa виpycoт, cтaнyвa збop зa нигepcки coj

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него...

Џафери: Paмaзaн Бajpaм нeкa дoнece пoлни cpца и yм co yбaви и пoзитивни миcли

Овој празник кој е посветен на милоста, љубовта и меѓусебното простување, нека донесе полни срца и ум со убави...

Пoлициcки чac oд пoлнoќ дo 4 чacoт нayтpo, дeл oд koвид-цeнтpитe зaтвopeни

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата...
- Advertisement -

Руската амбасада во Македонија продолжува со серијата отровни стрели за Бугарија како се вжештуваат и влошуваат односите помеѓу двете држави.

Пред околу еден месец, Руската амбасада го одбележа почетокот на бугарската окупација на Македонија, а потоа почетокот на Смилевскиот конгрес, денес пак одбележаа 118 години од загинувањето на како што велат македонскиот народен херој, Гоце Делчев.

-Пред 118 години загинал македонскиот народен херој, Гоце Делчев. Идеалите на борбата за слобода, на кои овој извонреден револуционер им го посветил својот живот, се релевантни во секое време, пишуваат на Фејсбук од руската амбасада.

Latest News

Пoплaднe пopoeн дoжд и гpмeжи, вeтep oд нaд 60км/ч

Локален пороен дожд, грмежи и повремено силен ветер се очекува попладне особено во западните делови на државата. На повеќе...

More Articles Like This