August 14, 2020, 2:39 am

SAMSUNG РAБOТИ НА НOВ ТEЛEФOН НА ПPEКЛOП: Ќe бидe мнoгy пoeвтин од мoдeлoт Fold

Поврзано

Градинките се отвораат од 1-ви септември?

Од градинките, денеска до родителите пристигна прашалник за тоа дали навистина родителите имаат потреба детето да биде во градинка. Тие...

(Видео)Хаос во Чикаго,кражби и пукaњe кoн полицијата

Стотици луѓе кршат прозори,крадат од продавници и се судираат во полиција утрово во Чикаго. Не е јасно што доведе до...

Се oбecи затвopeник во затвopoт Идризово

Денеска околу пладне затворениците од затвоското крило Амбуланта го пронашле мртвото телото на И.С. од Кавадарци, пишува порталот Аваз.мк. Затвореникот си...
- Advertisement -

Компанијата Samsung веќе работи на новиот телефон на преклоп, кој ќе биде претставен во февруари, а ќе биде многу поевтин од моделот Fold. Извори блиски до Samsung изјавија дека смартфонот ќе има шара слична на неодамна претставениот Motorola Razr, а цената ќе му биде 845 долари. Тоа е многу поповолно отколку претходниот модел Fold, кој чини 1.980 долари.

Новиот смартфон ќе се појави на почетокот на идната година, заедно со флегшип телефонот Galaxy S11, кој ќе чини околу 1.000 долари. Се шпекулира дека ќе има екран од 6,7 инчи и убав дизајн. Samsung, наводно, работи и на уште еден смартфон на преклоп, кој ќе биде наследник на Fold.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This